preloader
توجه: مشتریان عزیز محصولات سایت پاتن چرم درحال تکمیل شدن میباشد از صبر و شکیبایی شما سپاس‌گذاریم
توجه: مشتریان عزیز محصولات سایت پاتن چرم درحال تکمیل شدن میباشد از صبر و شکیبایی شما سپاس‌گذاریم

کدام کفش مناسب پای شماست؟

بسیاری از گذشتگان بر این باور بودند که پای انسان قلب دوم است و نقاط خاصی از کف پا نمایانگر سلامت قسمت‌های مهم بدن انسان است که نیاز به مراقبت دارد تا آرامش کامل جسمی و روحی بوجود آید و در نهایت خرید کفش مناسب پا بسیار حائز اهمیت هست. در نتیجه برای انتخاب کفش مناسب باید چند نکته را در نظر گرفت:

1- کفشی مناسب پای شماست که در استفاده طولانی پای شما را تحت فشار قرار ندهد.

2- بهترین زمان برای خرید کفش پایان روز است به علت اینکه در طول روز پاهای شما تحت فشار و وزن بدن در داخل کفش قرار گرفته که به اصطلاح گفته میشود (پا دم دارد) و نسبت به اول روز حجیم‌تر می‌باشد.

3- بهتر است کفشی انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی دارای مشخصات فنی مناسب با الگوی پا و تهیه شده از چرم طبیعی مرغوب  که مانع از آسیب دیدن پای شما در مفابل سرما و گرما و ناهمواری‌های زمین باشد.

 4- سعی کنید از خرید کفش‌هایی که از نظر قیمت و کیفیت پایین‌تر از محصولات دیگر هست خودداری کنید به علت اینکه استفاده از این نوع محصولات ممکنه در ظاهر مشابه محصولات اصلی باشه ولی در باطن باعث تغییر شکل و فرم پا در طول زمان استفاده می‌شود.

5- فشرده شدن انگشتان پنجه پا در قسمت جلوی کفش‌های نوک تیز باعث ناهنجاری انگشتان مانند تورم و پینه در مفاصل( بانیون ) و  منحرف شدن انگشت شست به سمت انگشتان دیگر(همرتو) و بر هم زدن فرم آن‌ها می‌شود.

(توصیه پاتن چرم استفاده ازکفش‌هایی با  قالب‌های پنجه نیمه گرد و گرد می‌باشد)

6- با پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند، با توجه به اینکه خانم‌های جوان در طی روز بیشتر از آن استفاده می‌کنند، احتمال ابتلای آن‌ها به آرتروز و مواردی که به جراحی زانو منتهی می‌شود، بیشتر است. کسانی که مدت‌های طولانی کفش پاشنه بلند می‌پوشند بیشتر در معرض ابتلا به ورم کیسه‌های مفصلی، التهاب کپسول‌های مفصلی و آرتروز قرار می‌گیرند.

 ( پیشنهاد پاتن چرم به مشتریان این است که در طول روز حتی چند ثانیه طبق گفته متخصصان ارتوپد کفش را از پا خارج کرده و کف پا را بر روی زمین قرار داده و انگشتان پای خود را به صورت موجی حرکت داده تا پای شما به فرم اصلی خود برگردد و از ابتلا به بیماری‌های مذکور جلوگیری کنید)

7- اگر ورزش کوه نوردی به صورت حرفه‌ای انجام میدهید بهتر است از کفش‌های ساقداراستفاده نمایید که در پیاده‌ روی‌  با شیب تند و طولانی‌ مدت به ساق پایتان آسیبی نرساند. همچنین از پیچیدن مچ پا جلوگیری نماید.

( توصیه پاتن چرم به شما عزیزان این است که همیشه ورزش کنید و بندهای کفش ساقدار خود را تا قسمت بالای کفش محکم ببندید)

8- کفش‌هایی که دارای پاشنه بسیار بلند هستند تعادل در هنگام ایستادن و  راه رفتن سختر است و ممکن است باعث لغزش پا شود . در این صورت ممکن است مچ پا رگ به رگ و یا دچار پیچ خوردگی شود ، که این رگ به رگ شدن ممکن است باعث پاره شدن تاندون پا و یا رباط  پا شود . و توصیه می شود که اشخاصی که مبتلا به بیماری آرتروز می باشند از این کفش ها استفاده نکنند . زیرا بیش تر از هرعاملی باعث پیچ خوردگی و رگ به رگ شدن و پاره شدن تاندون و در نهایت شکستگی مچ پا میشود.

( پاتن چرم به خانمهایی که علاقه زیادی به کفشهای پاشنه بلند دارند توصیه میکند کت واک تمرین کنند و اصول حرکتی را رعایت کنند)

9- خانم‌ها با قد متوسط یا کوتاه که وزنی نرمال و یا دارای اضافه وزن هستند، بهتر است از کفش‌هایی با پاشنه بلند و پهن استفاده کنند.

(پیشنهاد پاتن چرم استفاده پاشنه تا 10 سانت با عرض بیش از 2 سانت می‌باشد)

10- بهترین جنس برای رویه کفش (چرم گاوی) و بهترین نوع آستر و کفی کفش از جنس (چرم میشن یا چرم بز) میباشد.با توجه به امکان تبادل هوا دراینگونه کفش ها کف پا کمترعرق می‌کند.

زمان مطالعه

3 دقیقه

سبد خرید