preloader
توجه: مشتریان عزیز محصولات سایت پاتن چرم درحال تکمیل شدن میباشد از صبر و شکیبایی شما سپاس‌گذاریم
توجه: مشتریان عزیز محصولات سایت پاتن چرم درحال تکمیل شدن میباشد از صبر و شکیبایی شما سپاس‌گذاریم

انواع کفش‌های پاشنه بلند

از شگفتی‌های دنیای مد این است که مدلی مدت‌ها در میان خانم‌ها محبوبیت زیادی داشته باشد و به سادگی طی چند سال کنار گذاشته شد. در سال ۲۰۱۹ کفش پاشنه بلند نقش کمرنگی در دنیای مد داشتند. در هر حال، این نوع از کفش‌های زنانه هیچ‌وقت به طور کامل حذف نشدند و در سال ۲۰۲۱ دوباره کفش‌های مجلسی پاشنه دار به دنیای مد برگشتند. در اینجا پاتن چرم شما را با بعضی از کفش‌های  پاشنه بلند آشنا خواهد کرد:

پوشیدن کفش‌های پاشنه دار توسط خانم‌ها برای سال‌های سال رایج بوده است. آن‌ها زیبایی خانم‌ها را دوچندان می‌کنند و علاوه بر این که قد آن‌ها را بلندتر نشان می‌دهند، اعتماد به نفس آن‌ها را نیز افزایش می‌دهند. با وجود این، ناگهان و طی یکی دو سال این کفش‌های همیشه محبوب به حاشیه رانده شدند و این موضوع هم دلایل مختلفی داشت که از بین آن‌ها شاید شیوع پاندمی کرونا از همه مهم‌تر بود.

اگر هم برایتان عجیب است که چطور کویید ۱۹ حتی روی کفش های پاشنه بلند هم تاثیر داشته، باید بگوییم که همه‌‌چیز به راحتی افراد باز می‌گردد.

بعد از اینکه پاندمی کرونا در جهان شایع شد، افراد بیشتر در خانه مشغول به کار بودند و از طرف دیگر، مهمانی‌ها و جشن‌ها نیز لغو شده بود تا دیگر دلیلی برای پوشیدن کفش‌ های پاشنه دار وجود نداشته باشد. اما حالا که تست واکسن‌ها موفقیت‌‌آمیز بوده و همه‌چیز در حال بهبود است، کفش‌های پاشنه بلند نیز خیز تازه‌ای برای بازگشت روی سکوهای مد برداشته‌اند.

انواع کفش‌های پاشنه بلند

 1.کفش‌های دورمچی یا Ankle Strap Heel

 مشخصه‌ی اصلی آن‌ها بندی است که به دور مچ می‌پیچد که راه رفتن با پاشنه‌های بلند را امن‌تر و آسان‌تر می‌کند.

2.   پاشنه یکسره یا Wedge Heels

در کفش‌های پاشنه یکسره، پاشنه از انتها تا نوک کفش کشیده شده و یکسره هست. البته با سطح مقطع متفاوت که این کفش‌ها به دو صورت جلو بسته یا به شکل صندل می‌باشند.

3. کفش‌های پاشنه بلند یا Stilettos 

بلندترین پاشنه متعلق به این  نوع کفش است که ممکن است گاهی اوقات ارتفاع آن تا 25 سانتی متر نیز باشد. اگرچه چنین ارتفاعی ممکن است مشکلات آناتومی زیادی ایجاد کند، اما هنر راه رفتن با آن‌ها قابل ‌ستایش است.

4. کفش‌های مدل پامپ یا Pumps

پامپ به عنوان کفش ساده‌ی پاشنه بلند شناخته می‌شود. این مدل از انواع کفش رسمی زنانه معمولا نوکی کوتاه دارند و ارتفاع آن‌ها به 7 سانتی متر نیز می‌رسد. بنابراین، اگر قرار باشد کفش های پاشنه دار را معرفی کنیم، بهترین گزینه‌ای که اول باید به سراغ آن رفت بدون شک، کفش‌های پامپ هستند که ما آن‌ها را جزیی از انواع کفش های پاشنه بلند مجلسی می‌شناسیم‌.

با این وجود که این نوع کفش پاشنه دارند اما در مقایسه با دیگر کفش‌های پاشنه دار از راحتی بیشتری برخوردارند و می‌توان آن‌ها را بیرون از میهمانی‌ها و در محل کار یا ایونت‌های مختلف هم به پا کرد.

5. کفش‌های پاشنه بلند مدل Kitten Heel

این مدل از انواع پاشنه کفش، تلفیقی از مد و راحتی است. زمانی که در یک ملاقات کاری یا مهمانی نیازی به پاشنه های بلند و  اضافی ندارید، Kitten Heels یک انتخاب ایده آل خواهد بود. کیتن هیلز، پاشنه‌های کوتاهی را نمایندگی می‌کند هرچه از کف پا به سمت زمین حرکت می‌کنند، باریک‌تر می‌شوند.

این نوع کفش که بیشتر مناسب استایل کلاسیک و حتی پرپی هستند، پاشنه‌های کوتاهی دارند که حدودا به سه سانتی‌متر می‌رسد.

6. صندل‌های پاشنه بلند High Heel Sandals

با تنوع در ارتفاع، یک صندل پاشنه بلند کفش است که می‌تواند هرکدام از انواع پاشنه‌های نام برده شده را داشته‌ باشد اما با رویه‌ی صندل.

7. کفش پاشنه مخروطی یا Cone Heels

همان‌طور که از نامش پیداست، مدل پاشنه در محل اتصال خود به کفش پهن‌تر و در محلی که به زمین می‌رسد، باریک‌تر است.

زمان مطالعه

3 دقیقه

سبد خرید